0
Koszyk :
0

Blog

strona główna>blog

Niezależne badanie wykazało, iż spożywanie napoi sportowych o obniżonej zawartości kalorii podczas ćwiczeń pozwoliło każdemu z 22 jego uczestników spalić średnio o 41% więcej tłuszczu, w porównaniu do przyjmowania tradycyjnych napoi sportowych opartych na węglowodanach.

Badanie miało na celu wykazanie wpływu spożywania elektrolitowego napoju sportowego na szybkość utleniania tłuszczów podczas umiarkowanej intensywności ćwiczeń, w porównaniu z dostępnymi na rynku suplementami węglowodanowymi.

W trakcie podwójnego, krzyżowego badania testowego, w którym respondentom nie ujawniono informacji na temat danego produktu część z 22 uczestników otrzymała 1 litr napoju bogatego w węglowodany, pozostałym zaś podano napój elektrolitowy. Uczestnicy mieli za zadanie odbyć 60 minutowy trening na rowerku stacjonarnym utrzymując umiarkowane tempo jazdy. Do badania wykorzystano napój o przeznaczeniu sportowym High5 ZERO. Napoje (o pojemności 250 ml) podano na początku testu (0 min), po 15, 30 i 45 minutach ćwiczeń. Tempo utleniania tłuszczy i węglowodanów zostało oszacowane na podstawie wygasłych próbek powietrza (technika Douglas bag) i przy zastosowaniu zasady kalorymetrii pośredniej. Badanie przeprowadzono po nocnej głodówce oraz serii ćwiczeń wykonanej wczesnym rankiem.

Średni wzrost całkowitej utlenionej (spalonej) ilości tłuszczu podczas serii ćwiczeń wynosił 41,4 ± 10,4% (średnia ± standardowy błąd) w porównaniu do rezultatów uzyskanych podczas stosowania wiodących na rynku napoi dla sportowców o zawartości 6,6% węglowodanów. Rezultat badań nie był nieoczekiwany i współgrał z poprzednimi testami, które to wykazały zwiększenie szybkości utleniania tłuszczów, przy spożyciu wody zamiast węglowodanów. Podczas ćwiczeń suplementacja za pomocą napoi elektrolitowych jest niezwykle istotna, pozwala uzupełnić niedobory wody i elektrolitów utraconych wraz z potem. Reasumując, wyniki niniejszego badania sugerują, iż odsunięcie suplementacji opartej na węglowodanach i zastąpienie jej przez stosowanie napoi elektrolitowych zwiększa szybkość utleniania tłuszczów podczas wysiłku. Wyniki badań są niezwykle ważne zarówno dla tych, którzy pragną zredukować ilość tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń, jak i dla tych, którzy chcą opóźnić wyczerpywanie endogennych węglowodanów. Napój High5 ZERO to napój przeznaczony do treningów, a nie do wyścigów wytrzymałościowych, podczas których niezbędne jest wysokie spożycie węglowodanów. Aby dowiedzieć się więcej na temat strategii suplementacyjnej w dniu wyścigu zapoznaj się z naszymi Zaawansowanymi Poradnikami Suplementacyjnymi dla różnych dziedzin sportu.

High5 ZERO to niskokaloryczny elektrolitowy napój o przeznaczeniu sportowym, który może być stosowany w celu wsparcia kontroli masy ciała. Produkt nie powinien być stosowany jako substytut zbilansowanej diety z ograniczeniem spożycia kalorii oraz regularnych ćwiczeń. High5 ZERO nie jest produktem odchudzającym.

Recenzowane badanie zostało przeprowadzone przez dr Carrie Ferguson (Wydział Biologii Integracyjnej i Systemowej, Wydział Biomedyczno Przyrodniczy, Uniwersytet w Glasgow).

Comments 0

  Dodaj komentarz

  Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% rabatu!


  super okazje
  Poinformujemy Cię o najnowszych promocjach.

  porady ekspertów
  Poradniki, plany treningowe oraz artykuły.

  konkursy
  Otrzymasz powiadomienia o konkursach.